Free songs

Windows XP 5 powodów by zmienić system na Windows 7 lub Windows 8

12 Maj 2014
Komentarze: Komentowanie nie jest możliwe
12 maja 2014, Komentarze: Komentowanie nie jest możliwe

Czas by zająć się problemem przestarzałości systemów operacyjnych. W kilku punktach postaram się wypisać zalety Microsoft Windows 7 i Windows 8 w stosunku do jego starszego brata – Windowsa XP.

Mimo tego, że Microsoft przestał już oficjalnie wspierać Windows XP i nawet nie wypuszcza do niego nowych łatek wiele osób ciągle używa tego systemu – o zgrozo często w korporacjach!

Wiele osób pewnie ciągle zastanawia się nad zmianą na Windows 7 lub nowszy. XP był czas zdążyć już poznać, zdążyło się go polubić. Czemu uczyć się od nowa czegoś nowego? Poniżej pięć powodów dlaczego.

Dlaczego warto zaktualizować system Windows XP do Windows 7 / 8?

  1. Wsparcie od Microsoft. Na początku 2014 roku Micorosft zakończył oficjalnie wsparcie dla Windows XP – dosłownie uśmiercił go. Co to oznacza dla Ciebie, jako normalnego użytkownika? Teraz, gdy pojawi się informacja o nowych lukach w systemie Windows XP, nikt nie będzie już pracował nad jej załataniem, co oznacza ogromną podatność na zagrożenia złośliwym oprogramowaniem.
  2. Kontrola Kont Użytkowników (UAC). Tak to prawda, że w Vista wiele osób nienawidziło systemu kontroli kont użytkowników. Wtedy, w swojej pierwszej formie rozwiązanie to było męczące, generowało mnóstwo wyskakujących okienek z ostrzeżeniami itp. Jednak to już przeszłość i w Win 7 system kontroli dostępu jest dużo lepiej przemyślany i bardziej konfigurowalny.Wprowadzenie UAC pozwoliło rozwiązać największą dziurę bezpieczeństwa w Windows XP – możliwość przejęcia uprawnień administratora przez każdą osobę z dostępem do komputera i wykonania dowolnych operacji administracyjnych. W Windows 7 i kolejnych problem ten został rozwiązany.
  3. Więcej aplikacji. W tej chwili wszystkie programy pisane są na platformę Windows 7/8. Jeżeli chcesz cieszyć się najnowszymi grami i super funkcjonalnymi narzędziami, to jest duża szansa, że na Windows XP nie będziesz mieć tej możliwości.
  4. Środowisko 64bitowe. Powody w tym przypadku są dość techniczne, jednakże systemy 64 bitowe to przyszłość. Oczywiście pojawiały się wersje 64 bitowe systemu Windows XP, ale w tej chwili już praktycznie nie da się ich kupić, i nigdy nie były one przeznaczone dla użytkowników indywidualnych.Nowe 64 bitowe komputery są szybsze i wydajniejsze niz ich 32-bitowe odpowiedniki.
  5. Symulacja Windows XP. Dzięki tej funkcjonalności możesz używać systemu wyglądającego i działającego jak Windows XP jednocześnie korzystając z zalet nowoczesności Windows 7. W Windows 7 symulacja XP jest genialnie rozwiązana. Pozwala uruchamiać XP w środowisku wirtualnym. Stare programy działające jedynie na Windows XP będą działać normalnie. Nie musisz porzucać swojego ulubionego XP by cieszyć się nowoczesnością Windows 7 lub Windows 8!

 

Instalacja Windows przez Vizu Serwis komputerowy Warszawa

Nasz serwis komputerowy oferuje instalację i konfigurację systemów Windows XP i Windows 7. Masz pewność, że wszystkie urządzenia będą działać z nowym systemem – zajmiemy się wyszukaniem i instalacją odpowiednich sterowników. Wraz z instalacją oferujemy przeniesienie danych klienta ze starego systemu operacyjnego na nowy.

Chcesz kupić nowy Windows? Tu znajdziesz informacje o dystrybutorach Microsoft.

 

Comments are closed.