Free songs

Anonimowa wyszukiwarka internetowa - alternatywa Google.

13 Czerwiec 2014
Komentarze: Komentowanie nie jest możliwe
13 czerwca 2014, Komentarze: Komentowanie nie jest możliwe

Wszyscy albo prawie w poszukiwaniu potrzebnych informacji korzystamy z wyszukiwarki Google.

Firma Google przez lata doskonaliła swój produkt doprowadzając do stanu, w którym jej narzędzie osiągnęło wysoką precyzję dostarczanych informacji.

Dzięki temu wyszukiwarka ta stała się liderem w światowym internecie. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że Google zaczęło wykorzystywać swoją dominującą pozycję nie tylko do katalogowania stron internetowych ale również do zbierania różnego rodzaju informacji o użytkownikach internetu.

Przy okazji korzystania przez internautę z wyszukiwarki, Google zapamiętuje informacje o tym czego internauta poszukiwał, jaka była konfiguracja komputera z którego korzystał, zapamiętywana jest lokalizacja geograficzna. Informacje te są zapisywane w bazie danych i przy okazji następnego użycia wyszukiwarki, dane te są uzupełniane o kolejne informacje o nas.

Tworzony jest nasz profil, który pomaga w dostosowaniu wyświetlanych reklam do naszych zainteresowań a właściwie do naszego profilu w bazie Google.

Z czasem zebrane o nas informacje będą mogły służyć do innych celów bez naszej wiedzy i zgody. Nie mamy żadnej kontroli ani wpływu na to jak informacje są zbierane, przechowywane, komu są udostępniane i do jakich celów.

Istnieje jednak alternatywna wyszukiwarka internetowa, której właściciele deklarują, że nie śledzą użytkowników i pozwalają na całkowicie anonimowe korzystanie z ich wyszukiwarki.
Adres tej niezależnej wyszukiwarki jest następujący: http://duckduckgo.com  .

Warto przyjrzeć się temu serwisowi i utrudnić trochę życie firmie Google, zwłaszcza jeśli zależy nam na naszej prywatności.

Jeżeli mają Państwo swoje ulubione alternatywne wyszukiwarki, zapraszam do podzielenia się w komentarzach pod wpisem.

Comments are closed.